İşçi Birliği

 

Güncel

Etkinlik ve Duyurular

İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetesi'nden haberdar olun. E-posta adresiniz:

Google site içi arama

Eylemdeki Sloganların Dili

Sınıf mücadelesine, olay ve olgulara bilimsel yöntemle bakanlar işçi sınıfının nitelik ve nicelikçe hızla gelişip güçlendiğini görebilmektedir.

Hele yönü proletaryaya dönük olan Devrimciler ve Marksistler açısından bu olgu ayrıntılı önemsenmeli ve işçi sınıfının siyasal ve sendikal birliği konusu üzerinde yeniden düşünmelidirler.

Henüz tam olarak sosyal kurtuluşunu göremeyen işçiler kendiliğinden de olsa bu sese kulak vermekte ve bazı adımlar atmaya aday olduklarını göstermektedirler. Kendiliğindenlik yerine kendisi için sınıf olma bilinci kazandığında işçi sınıfı harikalar yaratmaya aday olduğunu tarihselden-güncele tüm süreçlerde göstermiş ve kanıtlamıştır.

Örnek mi gerekiyor? İşte anlamlı bir örnek:

Türk-İş’e bağlı Hava-İş Sendikası tabanında “Gökkuşağı Hareketi” adıyla sendika bürokrasisine karşı önemli ve anlamlı bir işçi inisiyatifi hareketi örgütlendi. Kimi “sol” geçinen sendika bürokratlarını ve sistemi eleştiren “Gökkuşağı Hareketi” Hava-İş Sendikası kongresinde kendi adaylarını destekledi ve yönetimi kıl payı yine sendika bürokratlarına kaptırdı. Bu hareketin temel sloganı ise şöyleydi: “Yaşasın Sınıf Kardeşliği, Yaşasın Aklın Kardeşliği!..”

İŞÇİ BİRLİĞİ’nin Sözü: Sınıflı ve sömürücü toplumlarda “Sınıf Kardeşliği, Akıl Kardeşliği” ancak işçi sınıfının siyasal ve sendikal birliği gerçekleştirildiğinde anlamlı olacaktır.

İŞÇİ BİRLİĞİ


Yazıyı arkadaşıma gönder
: E-Posta Adresiniz
: Adınız
: Arkadaşınızın E-Posta Adresi
: Güvenlik Kodu > 854455
: Mesajınız
Tasarım ve Kodlama Sorun Teknik Büro tarafından yapılmıştır.