İşçi Birliği

 

Güncel

Etkinlik ve Duyurular

İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetesi'nden haberdar olun. E-posta adresiniz:

Google site içi arama

Bir İşçi Teşekkür(!) Ediyor...

Mahsum Dağlı

BİR İŞÇİ TEŞEKKÜR(!) EDİYOR…

Taksim kazanılmış bir alandır. Ödenen bedellerin sonucudur. Burjuvazinin o gün sömürüyü  resmî  olarak (gayrı resmî ve fiilî olarak her alanda devam ediyor.) geçici biçimde ertelemek zorunda kalması elbette bir kazanımdır.

Peki, 2013 1 Mayıs’ında yapılan üzerine bir şey koymak mıdır? Yoksa mirası yemek mi? En iyi savunmanın saldırı olduğu biliniyor. Burjuvazi uyguluyor. Biz izliyoruz. Çünkü bunu değiştirecek irade çok parçalı, çok ideolojili ve dağınık. Yani örgütsüz. Bunun en modern şekli ise Parti’dir. “Parti! var” diyenlere “Neredesiniz?” desek cevap verebilirler mi? Bir kez daha burjuvazi kafamızı kıra kıra buralara böyle gelmeyin. Bunun bir kuralı yöntemi var diyor. Kabadayılığın bile bir raconu, öncesi ve sonrası var. Bize böyle trajik komik durumları yaşatan kendiliğinden kurulmuş, kendilerini “önder” ve “öncü” olarak tanıtan, sosyal meşruiyeti ve devrimci yasallığı olmayan ayrıca, savaşmadan kazanmış örgüt/parti(!)lere teşekkür ediyorum.

*

Kendinize gelmeden Taksim’e gelemezsiniz.

Burjuvaziye kafa tutanlar matematik bilmiyorlar (zaten burjuva eğitim kurumları matematik öğretmezler onlardan bu beklenmemeli de ancak kendileri de öğrenmiyorlar.).

1 Mayıs’ta Taksim’e çıkacaklarmış. Babanızın malı mı? Bu ülkenin bir sahibi var. Önceden yer ve zaman vererek meydan okuyorsunuz.

Hangi örgütsel güçle, hangi disiplinle, hangi stratejik ve taktiksel zenginliklerinizle, hangi donanım ve hazırlıkla yapacaksınız bunu?..

Söylediğinize kendiniz de inanıyor musunuz? Başkalarının da sizin gibi “dar grup kültüne ya da tapınımına” biat etmiş örgütlerinize inanmalarını bekliyor musunuz?

Hangi kurmaylığın örgütsel güvencesi ve yönlendirmesiyle, hangi stratejik ve taktiksel esneklikle, hangi yoldan nasıl geleceksiniz? Bu kafayla, teorik, ideolojik, politik ve örgütsel duruşlarınızla kendinize gelmeden Taksim’e gelemezsiniz.

Çünkü Proletarya-Burjuva uzlaşmaz sınıf çelişkileri savaşında Taksim hedefini lafzen telaffuz eden sendika bürokratlarıyla “sol cenah” örgüt/partilerinin “vukuatı” bu 1 Mayıs’ta yeniden sınanıp denenmiştir.


Yazıyı arkadaşıma gönder
: E-Posta Adresiniz
: Adınız
: Arkadaşınızın E-Posta Adresi
: Güvenlik Kodu > 349110
: Mesajınız
Tasarım ve Kodlama Sorun Teknik Büro tarafından yapılmıştır.