İşçi Birliği

 

Güncel

Etkinlik ve Duyurular

İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetesi'nden haberdar olun. E-posta adresiniz:

Google site içi arama

Arasta Tekstil İşçilerinin Basın Açıklaması

Basına ve kamuoyuna

Bizler Arasta Tekstil mağduru işçileriz. Kimimiz geciken maaşlarımız için gösterdiğimiz tepkiden, kimilerimiz de “artık dikimhaneyi kapatıyoruz” gerekçeleriyle içeride kalan maaşlarımızla birlikte ihbarsız işten atıldık. Alacaklarımız için bizlere verilen tarih geldiğinde ise muhasebe çalışanının işten ayrıldığını, alacaklarımızın miktarının hesaplanacağı yalanıyla maaşlarımız ödenmedi. Yeni gelen muhasebeci ise bir hafta süre zarfında hesapların dökümünü çıkarıp mutlaka ödeme yapılacağı taahhüdünde bulundu, fakat patronun işçilere ödeme yapmak istemeyişi yeni gelen muhasebecinin de işi bırakmasıyla sonuçlanmıştır. Her türlü yalana dolana başvuran patron Meral Çetin “devletin şirkete el koyduğu” yalanını yayarak işçilerde yeni bir beklenti yaratarak zaman kazanmayı, biz işçileri oyalamayı denedi. Fakat bunun da koca bir yalan olduğunu üretim araçlarını Denizli'deki fabrikasına kaçırmaya çalışırken engelleme çabalarımızın sonucunda öğrendik. Aylarca bizleri maaş vermeden çalıştırdı ve kapının önüne koydu, hâlâ da paralarımızı verme gibi bir düşünceye sahip değil. Bizleri oyalamaktan başka bir işi olmayan Meral Çetin, artık senin yalanlarına kanmıyoruz ve maaşlarımızı alana kadar sesimizi daha gür çıkaracağız. Artık yeter! Sen lüks evlerde otururken, bizler ev kiralarımızı ödeyemiyoruz. Sen özel şoförünle ulaşımını sağlarken bizler eve bir ekmek alalım diye minibüsle bile ulaşımımızı sağlayamıyoruz. Bugün buraya yol parası olmadığı için gelemeyen arkadaşlarımız var.

Buradan bütün işçilere sesleniyoruz. Biz işçilerin emeğini sömürerek palazlanan, zenginliklerine zenginlik katan patronlara karşı birlikte mücadele edersek haklarımızı söke söke alabiliriz. Bizler sessiz kaldığımız, sustuğumuz sürece patronlar daha fazla ezer ve daha fazla sömürürler. Bizler karşı çıkarsak ve mücadele edersek bu gidişata dur deriz. Sınıf bilinçli, örgütlü mücadeleci işçileri hiçbir gücün yenemeyeceğini biliyoruz ve Arasta patronuna bu gücü göstereceğiz. Tarih bize bir kez daha gösteriyor ki mücadele etmekten başka hiçbir çıkış yolumuz kalmamıştır. Yüzyıllar önce işçi sınıfının yiğit önderi Engels “işçi seçimini yapmalıdır; ya kaderine razı olmalıdır, burjuvazinin çıkarlarını 'sadakatle' gözetmelidir, böyle bir durumda kesinlikle bir hayvan haline gelir, ya da isyan etmeli insanlığı için sonuna kadar savaşmalıdır, bunu da ancak burjuvaziye karşı savaşarak yapabilir”, demiştir ve biz işçilerin ne yapması gerektiğini yüz yıllar öncesinden bizlere göstermiştir.

Bizler işçi sınıfının birer üyesi olarak sınıf düşmanımız olan Meral Çetin'e ve bizi ezen, haklarımızı gasp eden tüm patronlara karşı mücadele bayrağını açıyoruz. Hakkımız olan maaşlarımızı alana dek her mücadelemizin meşruluğuna inanarak eylemlerimizi artıracağız. Yeni, farklı kampanyalarla Meral Çetin'i huzursuz edeceğiz. Bütün sınıf örgütlerini, sendikalar ve sınıf kardeşlerimizi bu haklı mücadelemize destek olmaya, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz.

Burada bizleri yalnız bırakmayan sınıf dostlarımız BDSP, İŞÇİ BİRLİĞİ, İMD, İŞÇİ MECLİSİ, CHP BAĞÇELİEVLER GENÇLİK KOLU ve emekten yana, emekçinin sesi olan basın emekçilerine teşekkür ediyoruz.

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz!

Zafer Mücadele Eden İşçilerle Gelecek!

 

Arasta Tekstil Mağduru İşçiler 

23 Ocak 2012

Tasarım ve Kodlama Sorun Teknik Büro tarafından yapılmıştır.